Večer stopování

  • První ročník za námi
  • Těšte se na pokračování

Hogy - Peter Hoferek

"Praktický návod, ako precestovať celý svet takmer zadarmo"

Že je možné cestovať aj bez peňazí, už dávno nie je tajomstvom. Jediné, čo naozaj musíte mať skôr, ako sa vyberiete do sveta, je guráž, optimizmus a za hrsť vedomostí, ktoré nadobudnete práve v tejto prezentácii. Peter Hoferek, ktorý s minimálnymi nákladmi navštívil vyše 50 krajín na troch kontinentoch vám prezradí svoje know-how a inšpiruje vás k cestovaniu. Dozviete sa, ako sa stopujú lode, ako zaplatiť za ubytovanie na vyše 6 mesiacov 2,5 eura, či ako sa dostať na svadbu v Kazachstane, na pohreb v Kambodži a nenechať sa zatknúť v Číne.

Ondra Šperka

Stopem do Ruska a Mongolska

Stop? Jednu noc spíš pod mostem, tu druhou u ruskýho oligarchy ve vlastním domě pro hosty, snídáš kaviár a přes den rybaříš na moři. Dvouměsíční cestování se zdviženým palcem s rusko-mongolskou příchutí. Tu mongolskou jsme ještě přikořenili návštěvou českého rozvojového projektu.Vše pod záštitou projektu Za Hranici Komfortu.

Lukáš Koutný alias Wanderluke

Skandinávie stopem

Jaké to je, vydat se stopem, sám, na cestu napříč celou Skandinávií až na "střechu" Evropy - mys Nordkapp - a zase zpět, domů? Co se člověku honí hlavou tisíce kilometrů od domova, jen s krosnou na zádech? A kde bere síly pokračovat dál ve chvílích, kdy bojuje s počasím, smůlou, nedostatkem zásob, ale především sám se sebou? O tom i o všem dalším, co vás bude zajímat, bude povídat mladý cestovatel a fotograf Lukáš Koutný alias Wanderlukee.