Cestou necestou

Cestou necestou je unikátní cestovatelský festival, který probíhá po celém Slovensku a nabízí stovky skvělých přednášek. Naboso se rozhodlo, že na podzim přivítá v jeden večer v Brně 4  festivalové přednášející Slovenska, kteří v Brně ještě nikdy nepřednášeli. Těšit se můžete na 4 hodiny cestování, zážitků a dobrodružství.

První ročník za námi- těšte se na pokračování

Peter Koutný - Brazílie * Peter Hoferek - Okolo sveta s palcem hore

Michal Valtr - Čezetou do Mongolska * Erika Kopálová - Aconcagua (6962 m)

18. 10. 2016

18:00 - 22:00

Sál Břetislava Bakaly Brno

Žerotínovo náměstí 6

Cestovatelská kuchyně

Arabská kuchyně, exotické ovoce, 

Erika Kopálová
Erika v horách našla odraz svojho vnútorného sveta, v ktorom ju víchrica zráža na kolená a odraz slnka v ľadovcovej kráse zaplavuje šťastím. Cestuje pre pocit slobody, možnosť zatancovať si uprostred veľkomesta či v samote lesov.

O výstupe na najvyšší vrchol amerického kontinentu - Aconcaguu (6962 m), o prekročení hranice smrti, no i o boji so živlami prírodnými a najmä tými vnútornými..

Peter Hoferek

Peter je bývalý programátor, ktorého omrzel "obyčajný život" a tak sa vydal prestopovať svet. Nepotrpí si na luxus ani nie je fanúšikom turistických atrakcií .Dlhodobé cestovanie s nízkymi nákladmi sa stalo životným štýlom bývalého programátora Hogyho. Počas svojej 14-mesačnej cesty prestopoval 80 000 km (dvojnásobok obvodu zeme) v 25 krajinách na 3 kontinentoch.

Michal Valtr

Cestovanie a dobrodružstvo je Michalova vášeň. Na svojej 29 ročnej motorke cestuje sám za dobrodruzstvom každý rok. PreŠiel Balkán, navštívil Mongolsko, čo chystá nabudúce?

Príbeh o výlete do krajiny na ktorú som ukázal na mape. Ako som mal problémy v stepi, ako ma pohryzol pes, ako to funguje vo vlaku Transsibirskej magistrále, kam až som sa s 29 ročnou dvojtaktnou motorov dostal?

Peter Koutný

Peter Koutný, naslovovzatý odborník na Latinskú Ameriku. V krajinách Južnej Ameriky strávil na cestách takmer 13 rokov. Brazília - piata najväčšia krajina sveta, údajná veľmoc budúcnosti, domov viac ako dvestomiliónov ľudí, krajina najznámejšieho karnevalu sveta ale aj chudoby, silnej strednej triedy a faviel, ktoré sa snažia zbaviť nálepky najnebezpečnejších miest v krajine. Chcete vědět více?

Kupte si vstupenku na tuto skvělou akci a zažijte Cestou necestou v Brně